Odečet vodoměrů v roce 2023 bude probíhat v měsíci listopadu. Prosíme vlastníky rekreačních objektů, aby před ukončením sezóny provedli odečet svého vodoměru.
Zájem o provozování televizního nebo rozhlasového vysílání s původním programem prostřednictvím družic, kabelových systémů nebo zvláštních přenosových systémů, a zemského digitálního vysílání prostřednictvím vysílačů (DVB-T)
1. Identifikační kód
2. Kód
3. Pojmenování (název) životní situace
Zájem o provozování televizního nebo rozhlasového vysílání s původním programem prostřednictvím družic, kabelových systémů nebo zvláštních přenosových systémů, a zemského digitálního vysílání prostřednictvím vysílačů (DVB-T)
4. Základní informace k životní situaci
Fyzická / právnická osoba chce provozovat vlastní televizní nebo rozhlasové vysílání s původním programem prostřednictvím družic, kabelových systémů nebo zvláštních přenosových systémů, nebo zemské digitální vysílání prostřednictvím vysílačů (DVB-T).
5. Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)
Fyzická osoba, má-li plnou způsobilost k právním úkonům a splňuje podmínky stanovené pro podnikání v České republice zvláštním právním předpisem.
Právnická osoba, která splňuje podmínky stanovené pro podnikání v České republice zvláštním právním předpisem; má-li právnická osoba formu akciové společnosti, je nezbytné, aby její akcie zněly na jméno.
Zahraniční osoba, která nemá v České republice organizační složku nebo trvalý pobyt, je povinna ustanovit si zástupce v České republice, oprávněného jednat za ni ve věcech upravených zákonem.
6. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájí z podnětu žadatele licenční řízení; účastníkem řízení je pouze žadatel o licenci.
Požadované doklady jsou součástí příslušného formuláře žádosti o udělení licence.
11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici
Veškeré formuláře žádostí jsou k dispozici na internetových stránkách Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, příp. v budově Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
12. Jaké jsou poplatky a jak je lze uhradit
Za přijetí žádosti o udělení licence k provozování televizního vysílání se hradí správní poplatek ve výši 90 000 Kč.
Za přijetí žádosti o udělení licence k provozování místního televizního vysílání se hradí správní poplatek ve výši 50 000 Kč.
Za přijetí žádosti o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání se hradí správní poplatek ve výši 25 000 Kč.
Nemá- li žádost veškeré zákonem stanovené náležitosti, Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řízení přeruší a vyzve žadatele k jejich doplnění; obdobně se postupuje v případě nezaplacení správního poplatku.
Pokud má žádost veškeré zákonem stanovené náležitosti, nařídí Rada pro rozhlasové a televizní vysílání ve lhůtě 30 dnů od podání žádosti ústní jednání, ve kterém účastník navrhuje programovou skladbu.
Účastníci řízení se při ústním jednání mohou dát zastoupit zvoleným zástupcem; nechá-li se účastník řízení zastupovat, předloží zástupce Radě pro rozhlasové a televizní vysílání písemnou plnou moc.
14. Kteří jsou další účastníci (dotčení) řešení životní situace
Pracovníci odborných útvarů Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.
15. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány
SDH Bohdaneč a Obec Bohdaneč v roce 2019 za přispění nadace Agrofert opravila a zrekonstruovala hasičskou stříkačku, která bude sloužit pro potřeby zásahové jednotky obce Bohdaneč, ale i pro závodní družstva v požárním sportu SDH Bohdaneč.