Odečet vodoměrů se bude provádět v dubnu 2021 a následně vždy do konce 4 měsíce daného roku. V letošním roce 2020 se již odečet provádět nebude!!!!
Příspěvek na živobytí
1. Identifikační kód
2. Kód
3. Pojmenování (název) životní situace
Příspěvek na živobytí
4. Základní informace k životní situaci
Příspěvek na živobytí je určen osobám, které se nachází v hmotné nouzi, jestliže jejich příjem a příjem společně posuzovaných osob po odečtení přiměřených nákladů na bydlení nedosahuje částky živobytí.
5. Kdo je oprávněn v této věci jednat (podat žádost apod.)
Osoba, která je na území České republiky hlášena k trvalému pobytu podle zvláštního právního předpisu nebo která má na území České republiky trvalý pobyt podle zvláštního právního předpisu, a to pokud má bydliště na území České republiky.
Osoba, které byl udělen azyl nebo doplňková ochrana podle zvláštního právního předpisu, a to pokud má bydliště na území České republiky.
Cizinec bez trvalého pobytu na území České republiky, kterému tato práva zaručuje mezinárodní smlouva, a to pokud má bydliště na území České republiky.
Občan členského státu Evropské unie, pokud je hlášen na území České republiky k pobytu podle zvláštního právního předpisu po dobu delší než 3 měsíce, nevyplývá-li mu nárok na sociální výhody z přímo použitelného předpisu Evropských společenství, a to pokud má bydliště na území České republiky.
Rodinný příslušník občana členského státu Evropské unie, pokud je hlášen na území České republiky k pobytu podle zvláštního právního předpisu po dobu delší než 3 měsíce, nevyplývá-li mu nárok na sociální výhody z přímo použitelného předpisu Evropských společenství, a to pokud má bydliště na území České republiky.
Cizinec, který je držitelem povolení k trvalému pobytu s přiznaným právním postavením dlouhodobě pobývajícího rezidenta Evropského společenství na území jiného členského státu Evropské unie, a jeho rodinný příslušník, pokud jim bylo vydáno povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky podle zvláštního právního předpisu, a to pokud mají bydliště na území České republiky.
V případě nezletilé osoby - zákonný zástupce nebo opatrovník.
6. Jaké jsou podmínky a postup pro řešení životní situace
Příspěvek na živobytí je poskytován, pokud příjem žadatele (a společně posuzovaných osob) po odečtení přiměřených nákladů na bydlení nedosahuje částky živobytí žadatele (nebo společně posuzovaných osob).
Za přiměřené náklady na bydlení se považují odůvodněné náklady na bydlení, maximálně však do výše 30 %, v hlavním městě Praze do výše 35 %, příjmu osoby (nebo společně posuzovaných osob).
7. Jakým způsobem můžete zahájit řešení životní situace
doklad o výši a úhradě nájemného, popř. o výši obdobných nákladů spojených s vlastnickou formou bydlení, družstevní formou bydlení nebo jinou než nájemní, družstevní nebo vlastnickou formou bydlení,
doklad o výši pravidelných úhrad za služby bezprostředně spojené s užíváním bytu, jiného než obytného prostoru nebo ubytovacího zařízení a rozpis těchto služeb,
doklad o výši úhrady za dodávku elektrické energie a plynu, příp. dalších druhů paliv, a rozpis těchto energií,
doporučení odborného lékaře o nutnosti dietního stravování,
doklad o plnění soudem stanovené vyživovací povinnosti vůči nezletilému dítěti, příp. o výši dluhu na výživném.
11. Jaké jsou potřebné formuláře a kde jsou k dispozici
Orgán pomoci v hmotné nouzi určí v případě, že osobu lze posuzovat v rámci dvou či více okruhů společně posuzovaných osob, do kterého okruhu osoba patří, a to podle skutečného soužití osob.
15. Jaké další činnosti jsou po žadateli požadovány
Umožnit sociální šetření za účelem ověření všech skutečností uvedených v žádosti o příspěvek na živobytí.
16. Elektronická služba, kterou lze využít
"Žádost o příspěvek na živobytí" můžete podat elektronicky, vlastníte-li certifikát pro elektronický podpis, prostřednictvím internetových stránek Integrovaného portálu Ministerstva práce a sociálních věcí.
Odvolání se podává u správního orgánu, který napadené rozhodnutí vydal; poté je žádost i se spisovou dokumentací postoupena odvolacímu orgánu Ministerstva práce a sociálních věcí, který následně rozhodne.
Proti oznámení lze podat písemně námitku do 15 dnů ode dne výplaty první splátky dávky po jejím přiznání nebo ode dne výplaty dávky po jejím přiznání námitky na úřad, který dávku přiznal.
20. Jaké sankce mohou být uplatněny v případě nedodržení povinností
Dávka může být odejmuta, nepřiznána nebo popřípadě snížena.
SDH Bohdaneč a Obec Bohdaneč v roce 2019 za přispění nadace Agrofert opravila a zrekonstruovala hasičskou stříkačku, která bude sloužit pro potřeby zásahové jednotky obce Bohdaneč, ale i pro závodní družstva v požárním sportu SDH Bohdaneč.